خانه / انیمه / Attack on Titan

Attack on Titan

۱۰۰ سال پیش از شروع داستان، ظهور غول‌هایی به شکل ظاهری انسان که آنها را تایتان (به ژاپنی: 巨人، Kyojin) می‌خوانند بشریت را وادار به زندگی قرون‌وسطایی در درون دیوارهایی بلند کرد. این دیوارها به صورت سه دایره متحدالمرکز هستند و بیرونی‌ترین آنها دیوار ماریا (ウォール・マリア، Wōru Maria) است. دیوار میانی رز (ウォール・ローゼ، Wōru Rōze) نام دارد که با دیوار ماریا ۱۰۰ کیلومتر و با دیوار مرکزی که دیوار سینا (ウォール・シーナ، Wōru Shīna) نام دارد ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد. صد سال است که انسان‌ها درون این دیوارها با آرامش زندگی کرده‌اند تا اینکه به ناگهان در ابتدای داستان، غولی ۶۰ متری (بلندتر از دیوار ماریا) به همراه غولی زره‌پوش دیوار ماریا را سوراخ کرده و راه را برای ورود دیگر غول‌های کوچکتر فراهم می‌کنند. با سقوط دیوار ماریا، بشریت بیشتر زمین‌های کشاورزی و شهرهایش را از دست داده و دچار قحطی می‌شوند.

انسان‌ها در این صد سال اطلاعات چندانی درباره غول‌ها، منشا پیدایش و یا چگونگی تولیدمثل آنها بدست نیاورده‌اند. غول‌ها معمولاً بین ۳ تا ۱۵ متر بلند هستند، لباس نمی‌پوشند، اندام تولیدمثل ندارند و علاقه زیادی به کشتن و بلعیدن انسان‌ها دارند. آنها به حیوانات دیگر کاری ندارند و نیاز جسمی به خوردن انسان‌ها هم ندارند به‌طوری‌که بدون خوردن انسان‌ها و تنها با نور خورشید براحتی زندگی می‌کنند. آنها پوست محکمی دارند و به راحتی زخم‌ها و حتی بریده شدن سر و اعضای بدن خود را بازتولید می‌کنند و تنها با ایجاد بریدگی عمیق در پشت گردنشان کشته می‌شوند. این ضعف آن‌ها باعث اختراع چرخ‌دهنده مانور سه‌بعدی (立体機動装置، Rittai Kidō Sōchi) بدست انسان‌ها شده که سربازان را قادر به جابجایی در ارتفاع خاصی از زمین و رسیدن به نقطه ضعف غول‌ها می‌کند.

  • اطلاعات انیمه
  • تریلر 
  • خلاصه داستان
  • فصل ۱ 
نام ژاپنی 進撃の巨人
نام لاتین Attack on Titan
نام پارسی حمله به تایتان
امتیاز ۸.۹/۱۰
استودیو Wit Studio
Production I.G (Production cooperation)
نویسنده Yasuko Kobayashi
 کارگردان Tetsurō Araki
سال نمایش September 29, 2013 – ……..
تعداد قسمت ۲۵
وضعیت فصل اول تمام شده
ژانر اکشن ، ماجرایی ، ماوراء الطبیعه
زیرنویس فارسی دارد
داستان این انیمه زیبا به سالیان قبل بر می گردد به دورانی که تایتان ها که به نوعی موجودات و انسان های غول پیکر بودند بر دنیا حکومت می کردند و انسان ها را می کشتند . انسان ها نیز برای در امان ماند از دست این موجودات بزرگ و غول پیکر دیواری بسیار بلند ساختند که از بزرگترین تایتان ها نیز بلند تر بود اما این دیوار تنها چند صد سال از انسان ها محافظت می کند و بعد از این مدت یکی از اصلی ترین تایتان ها که بسیار بزرگتر از سایرین بود به این دیوار حمله می کند و آن را خراب می کند . در این بین مادر کودکی در جلوی چشمانش توسط این تایتان ها کشته می شود و این کودک در بزرگ سالی به یکی از بهترین جنگچو ها برای کشتن تایتان ها تبدیل می شود و سعی بر نابودی آن ها دارد

این را هم ببینید

The Boss Baby

بچه رئیس  یک پویانمایی رایانه‌ای-سه‌بعدی آمریکایی به کارگردانی تام مک‌گراث و نویسندگی مایکل مک‌کولرز است …

۵ نظرات

  1. انیمهfairy tail کی اپلود میکنین؟؟؟

  2. با سلام و خسته نباشید لطفا سریع لینکا رو خوب کنید همه خرابن.

  3. درود

    دو زبانه ـست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *